נוטריון

621
נוטריון נמנה עם נותני השירותים המשפטיים החשובים ביותר, ומתוקף תפקידו הוא יכול לאשר את נכונותם המשפטים של מסמכים שונים. נוטריון הוא עורך דין במקצועו שיש לו שנים ארוכות של ניסיון במקצוע, ואיש זה נהנה מרמת אמינות גבוהה במיוחד. לנוטריון יש כמה תפקידים חשובים ביותר, והם יפורטו להלן.

עורך דין אילן קרייטר ישמח לעמוד לרשותכם 072-3227863

אמנת אפוסטיל

בעבר, אם אדם רצה להציג במדינה כלשהי מסמכים רשמיים שהונפקו במדינה אחרת, הוא היה צריך לקבל אישור של משרד החוץ ומשרד המשפטים של המדינה המנפיקה ואישור של הקונסוליה של המדינה אליה מיועד המסמך. בשנת 1961 הבינו מדינות רבות עד כמה כל התהליך הזה מסורבל ושהוא לא מתאים לקצב מעבר האנשים האינטנסיבי בין המדינות השונות בתקופה המודרנית. בשנה זו חתמו המדינות על אמנת האג, שפישטה את תהליך אישור המסמכים באופן משמעותי. על פי האמנה, אדם המבקש לקבל אישור לתעודה שהונפקה במדינה אחרת צריך לגשת לנוטריון ולקבל את אישורו לתעודה.אישור זה עובר בהמשך לבית משפט ושם מקבל אישור סופי כי התעודה אכן מקורית. אין ספק שתהליך זה פשוט הרבה יותר.

תרגום מסמכים בבת ים

פרט לאישור תעודות, לעתים קרובות מתבקשים מציגי התעודות לתרגמן. גם במצבים הללו יש לקבל אישור נוטריון בת ים על התרגום. התרגום עצמו מתבצע בדרך כלל על ידי חברת תרגום, והאישור ניתן על ידי הנוטריון. מעניין לציין כי נוטריון לא חייב להתמצא בשתי השפות, ולמעשה אף לא באחת מהן. במידה והוא מכיר את שתי השפות, הוא חותם על התרגום, ובמידה ולא, הוא חותם על הצהרתו של המתרגם כי תרגם את התעודה בצורה הקרובה ביותר לשפת היעד.

אישור הסכמים וצוואות

בסמכותו של נוטריון בת ים להעניק תוקף משפטי להסכמים שנחתמו בין שני צדדים. בולטים במיוחד בתחום זה הסכמי ממון לפני נישואין והסכמי חיים משותפים בין זוגות חד מיניים. חתימת ההסכם אצל נוטריון מעניקה להסכם תוקף משפטי מחייב, ולמעשה אין להסכם שום משמעות ללא החתימה. צוואה מקבלת תוקף אחרי שנוטריון בת ים אישר כי נחתמה בנוכחותו, כאשר המוריש מודע למשמעותה ועושה זאת מרצונות. אישור נוטריוני על צוואה מאשר את נכונותה של החתימה.

חתימה על תצהירים

לעתים קרובות אנשים מגישים תצהירים שונים לבתי המשפט או למקומות אחרים. במטרה להעניק תוקף משפטי לתצהירים הללו, יש לקבל חתימה של נוטריון ובלעדיה התצהיר לא יתקבל.אחד מתפקידיו החשובים ביותר של הנוטריון הוא לאשר כי תעודה זו או אחרת נחתמה על ידי האדם החתום עליה. תפקיד זה חשוב ביותר ומגן על החותם ועל כל הקשורים לאותה תעודה.
 
עורך דין קרייטר מציע שירותי נוטריון בעיר בת ים. עם שירותיו של עו"ד קרייטר נמנים: אישורי חתימה, אישורי תעודות רשמיות, אישורי תרגום תעודות, אישור הסכמי ממון ועוד.